تیم ملی فوتبال جوانان ایران

شرح وقایع و بازیها و تحلیل های بازیهای تیم ملی فوتبال جوانان کشور

کسانی که نمیدانند انتخاب شدن در تیم ملی فوتبال جوانان چقدر مراحل سختی دارد این مطلب را بخوانند

خرداد ماه 90 : اکبر محمدی سرمربی تیم ملی جوانان شد .

 

با آمدن کی روش به ایران و قبول سرمربیگری وی در تیم ملی بزرگسالان ایران ، قرار بر این شد که تیم های پایه ملی با نظارت شخص سرمربی تیم ملی بزرگسالان با  انتخاب 5  مربی ایرانی توسط کارلوس کی روش برای سرمربیگری تیم های ملی پایه که عبارت بودند ازعلیرضا منصوریان، مارکار آقاجانیان، مجید صالح، اکبر محمدی و هرمز آذرپور صورت گیرد . قرار بر این بود  که این افراد به عنوان تیم فنی ایرانی در کنار کی روش و مربیان خارجی تیم ملی ملی هدایت تمام تیم های رده های پایه و بزرگسالان را بر عهده گیرند. اکبر محمدی در این بین به عنوان سرمربیگری تیم ملی جوانان کشور برگزیده شد و کار خود را آغاز کرد .

 سیر زمانی و روز شمار  استعدادیابی تیم ملی ، بازیهای دوستانه ، تدارکاتی مرحله مقدماتی مسابقات زیر 19 سال آسیا تا کنون :

 خرداد 90  : تشکیل گروههای استعداد یاب در کلیه شهرستانهای کشور و انجام تست رده سنی جوانان از در بین بیش از 6 هزار نفر از منتخبین کلیه شهرستانهای کشور

تقسیم گروههای استعدادیاب به 9 گروه استعدادیابی مناطق و انتخاب 25 نفر در هر منطقه مجموعا 250 نفر ازبین 6000 نفر برترینهای کشور

 مناطق 9 گانه استعدادیابی و تیم های حاضر در اردوگاه شهید باهنر جهت استعدادیابی تیم ملی جوانان :

 1- منطقه یک شامل استانهای تهران ،قم ،البرز،سمنان و انتخاب 25 بازیکن در این منطقه

2- منطقه دو شامل استانهای خوزستان ،لرستان ،ایلام وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

3- منطقه سه شامل استانهای فارس ،کهگیلویه و بویراحمد ،بوشهر، وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

4- منطقه چهار: مازندران ،گیلان ،گلستان، وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

5- منطقه پنج : همدان ،قزوین ،کردستان ،کرمانشاه وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

6- ،منطقه شش شامل استانهای خراسان رضوی ،شمالی و جنوبی وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

7- ،منطقه هفت شامل استانهای اصفهان ،مرکزی ،یزد و چهارمحال و بختیاری وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

8- ،منطقه هشت شامل استانهای آذربایجان شرقی ،آذربایجان غربی ،اردبیل و زنجان، وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

9- منطقه نه شامل استانهای کرمان ، سیستان و بلوچستان ،هرمزگان و کیش وانتخاب 25 بازیکن در این منطقه

10-منتخب تیم ملی نوجوانان و تیم ملی دانش آموزی ایران

 25 تا 31 خرداد 90 :  آخرین مرحله استعدادیابی رده سنی جوانان در اردوگاه شهید باهنر  زیر نظر اکبر محمدی به عنوان مدیر فنی ، هرمز آذرپور ، داود فنایی و 57 استعدادیاب کمیته جوانان فدراسیون فوتبال  

25 و 27 خرداد 90 : بازدید روته مولر  آلمانی مدرس فیفا و ارزیاب فوتبال ایران به همراه فریدون معینی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال از روند استعدادیابی 

بازبینی مسابقات وکارشناسی این دوره استعدادیابی را فلمینگ مدیر فنی تیم های پایه باشگاه مس کرمان بر عهده داشت .

همراه با کارگاه های آموزشی و توجیهی و روانشناسی و همچنین تست های روانشناسی و هوش و شخصیتی ، معاینات بالینی و سنجش توسط یک تیم آکادمیک 20 نفره دانشگاهی برای بازیکنان

 31خرداد 90 :  انتخاب 100 بازیکن از جمع 250 بازیکن در قالب چهار تیم شمال شرق شامل مناطق 4 و 6 ،شمال غرب شامل مناطق یک ، 5 و8 ،مرکز شامل مناطق 7 و3 ،جنوب شامل مناطق 2 و 9

 31 خرداد 90 : مشخص شدن نتایج بررسی وضعیت مسابقات بازیکنان نهایی از جهت ترکیب بدنی ، چربی ، وضعیت اسکلتی و تست های آمادگی جسمانی شامل تست سرعت ، استقامت هوازی و تست های قدرتی روی بازیکنان

 1 تیر 90  : بازبینی فیلم های بازیهای اردوگاه باهنر  توسط کادر فنی تیم ملی جوانان

 5 تیر 90  : فریدون معینی از اعلام اسامی تیم ملی جوانان از 7 تیرماه به بعد خبر می دهد .

 نیمه اول تیرماه 90   : انتخاب 60 بازیکن جهت برگزاری دو اردوی 30 نفره برای تیم ملی جوانان

 18 تیر 90 : دعوت از 30 نفر گروه اول انتخاب شده برای تیم ملی  جوانان : 

 اسامی 30 بازیکن دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی جوانان (حضور 20  تا 23 تیر در کمپ تیم های ملی ) :

محمد ناصری و محمدرضا قدرتی پور از اصفهان، علی محسن زاده،روزبه چشمی، علی رضا رمضانی از مقاومت تهران،محمد حسین کنعانی از ماهشهر،احمد فرخی از استقلال اهواز،مسعود احسانی از برق شیراز،محمد حسین حیدری،عباس طاهری ،فرشید علوی از مس کرمان ،محمد اهل شاخه از نفت اهواز،دانیال ماهینی از ایرانجوان بوشهر،رضا هاشمی از اهواز ، علی مجدمی از فولاد اهواز،محمد رضی پور از مازندران،محمد حسین پور از استقلال تهران،ولید مشاعی زاده از فولاد خوزستان،حسن غبیشاوی از نفت آبادان،سجاد رهبر از تبریز،دانیال سلاحیه از نفت آبادان،میلاد کارگر از گسترش فولاد تبریز،حسن داداشی از مازندران،بهنام برزای از نفت  آبادان، علی چوپانی از سپاهان اصفهان،علی وزیری از شهرداری بم،علی علیپور از استیل آذین،هادی بالویی از استقلال اهواز،سپهر احمدیان  و محمد امین جهان کهن از نفت اهواز 

 19 تیر 1390  : دعوت از 30 نفر گروه دوم انتخاب شده برای تیم ملی جوانان :

 اسامی 30 بازیکن دعوت شده به اردوی مرحله دوم تیم ملی جوانان (حضور 22 تا 27تیرماه درکمپ تیم های ملی ) :

علیرضا آهکی ، میلاد ربانی فر، ستار دواجی، فرشاد جان فزا ، محمد مدملیسی از  خوزستان – اشکان سیفی، سیامک سرباز ، فرامرز وحدت ، وحید مصطفایی ، میلاد نوری ، امیر حسین امیری، سیاوش حق نظری، بهنام محمدزمانی از تهران -  محمد علی رمضانیان، احسان مهاجری، مازیار متقی ، ابراهیم ابراهیم زاده از مازندران – جلال عبدی ، سیامک درگاهی از آذربایجان شرقی -  معین امیر محمودی ، رضا عرب پور از کرمان – داود بهادری از قم – بهرام احمدی از فارس – حمید نوری، مهدی مهدی پور ، حسن فاضلی از اصفهان – امیر منصوریان از لرستان – سروش ناصری از ایلام – ساسان رجب زاده ، احسان پهلوان ، رضا اتاقی از خراسان رضوی – مهدی مظفری از بوشهر

برگزاری بازیهای دوستانه و تدارکاتی بین دو گروه منتخب ۳۰ نفره با سایر تیمها جهت انتخاب بهترینها :  

  22 تیر 90 :  تساوی تیم ملی جوانان در دیدار یک دوستانه

 بازی دوستانه در برابر تیم بزرگسالان استقلال جنوب       نتیجه   :  تساوی یک بر یک

 23 تیر 90 : بازی دوستانه تیم ملی جوانان و باشگاه مقاومت تهران

 تساوي تيم ملي جوانان در بازي با تيم بزرگسالان مقاومت تهران   نتیجه : 2بر 2

 24 تیر  90: برد تیم ملی جوانان مقابل  بزرگسالان استقلال جنوب     نتیجه 2 بر0

 28 تیر 90 : اعلام تیم های هم گروه ایران در رقابتهاي مقدماتي جوانان آسيا 2012 :  افغانستان ، هند ، ترکمنستان ، پاکستان و ازبکستان حریفان ایران

 28 تیر 90 : اعلام میزبانی همدان برای مرحله مقدماتی جوانان آسیا

 28 تیر 90 : اردوی 5 روزه تیم ملی جوانان در اراک

 28 تیر 90 : اعلام برنامه های اردویی تیم ملی جوانان : اردوهای تهران، همدان، اردبیل، شهرکرد ، قطر در ماههای مرداد ، شهریور و مهر برگزار خواهد شد.

 29 تیر 90 :اعلام لیست ۳۱ نفره تیم ملی جوانان :  اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی جوانان برای اردوهای اراک و تهران  ( 1 تا 12 مرداد در شهرهای اراک ( 4 روز ) و تهران ( 7 روز ) با حضور 31 بازیکن

بازیکنان دعوت شده به قرار زیر هستند:

1-روزبه چشمی (مقاومت تهران)

2-محمد حسین پور (استقلال تهران)

3-علیرضا رمضانی (مقاومت تهران)

4-محمد حسین کنعانی (استقلال ماهشهر)

5-محمد اهل شاخه (نفت اهواز)

6-رضا هاشمی (نفت اهواز)

7-علی مجدمی (فولاد اهواز)

8-محمد امین جهان کهن (نفت اهواز)

9-ولید مشاعی زاده (فولاد اهواز)

10-دانیال اسلامیه (نفت آبادان)

11-بهنام برزای (نفت آبادان)

12-علیرضا آهکی (فولاد خوزستان)

13-محمد زبیرنیک نفس (نفت آبادان)

14-احمد عبدالله زاده (فولاد اهواز)

15-یوسف وکیا (فولاد اهواز)

16-مسعود احسانی (برق شیراز)

17-محمد حسین حیدری (مس کرمان)

18-فرشید علوی (مس کرمان)

19-عباس طاهری (مس کرمان)

20-علی وزیری (شهرداری بم)

21-حجت صدقی (مس کرمان)

22-احسان پهلوان (مدرسه عالی حرفه ای مشهد)

23-اشکان واحدی (استیل آذین سمنان)

24-علی علیپور (استیل آذین سمنان)

25-وحید مصطفایی (سایپای البرز)

26-داود بهادری (صبای قم)

27-محمد ناصری (سپاهان اصفهان)

28-محمد رضا قدرتی پور(سپاهان نوین اصفهان)

29-علی چوپانی (سپاهان اصفهان)

30-احمد اسکندری (سپاهان اصفهان)

31-سردار آزمون (سپاهان اصفهان)

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391ساعت 9:6  توسط علی  |